दोहोरो कर तिर्न परेको भन्दै निजगढका पसलहरु बन्द

समाचार

78 Views

Nijgadh shop bazar closed

दोहोरो कर (मिसम्याच) प्रणाली खारेज गर्न माग गर्दै निजगढका व्यवसायी, व्यापारीहरूले पुनःआझ शुक्रबार पनि  निजगढको पसल व्यवसाय बन्द गरेका छन् ।

उद्योग वाणिज्य सङ्घ निजगढका पदाधिकारी, पसले तथा व्यापारीहरूले मिसम्याच प्रणालीको विराधे गर्दै व्यापार,  व्यवसाय, बन्द गर्न आह्वान गरेलगत्तै निजगढको सम्पूर्ण व्यवसाय, पसल बन्द भएको छ । आन्तरिक राजस्व कार्यालयले दोहोरो कर प्रणाली लागू गर्दा साना व्यवसायी, व्यापारीहरू मारमा परेको भन्दै उद्योग वाणिज्य सङ्घहरू आन्दाेि लत हदै आएका हुन । पान नम्बर लिएका फर्महरूको आन्तरिक राजस्व कार्यालयले प्रत्येक वर्ष नवीकरण गरिदिएको भए पनि ती वर्षको समेत अपुग कर भनी असुल गर्न खोजेको पीडित व्यापारीहरूको भनाइ छ ।  दोहोरो कर (मिसम्याच) प्रणालीले परम्परागतरूपमा आफ्नो व्यवसाय, पसल सञ्चालन गरेबापत प्राप्त नाफामा कर तिर्दै आएका र साना व्यवसायी, पसलेहरूलाई समस्या पारेको पीडितहरू बताउंछन् । बारामा ७२४ व्यवसायी, पसलेहरू दोहोरो कर प्रणालीमा परेको बुझिएको छ । बन्दका कारण जिल्लामा रहेका ५ हजारभन्दा बढी मुख्य व्यापार हुने स्थानका व्यवसाय, पसल बन्द छन् । यस अघि पनि पटकपटक विरोध गर्दै व्यवसाय, पसल बन्द हदै आएका थिए ।