निजगढमा रेडबुल ‘सी’ डिभिजन लिग फुटबल प्रतियोगिता शुरू,

खेलकुद

117 Views

purano nijgadh game redbull cup

‘भिजन–२०२० राष्ट्रिय गौरव तथा स्वस्थ नागरिकका लागि खेलकुद’ नाराका साथ निजगढमा रेडबुल जिल्लास्तरीय ‘सी’ डिभिजन लिग फुटबल प्रतियोगिता शनिवारदेखि शुरू भएको छ । प्रतियोगिताको उद्घाटन प्रमुख अतिथि एवं एन्फाका केन्द्रीय सदस्य एम समिउल्लाहले गरेका थिए । कुनै पनि खेल नियमको परिधिभित्र रहेर खेल्दा शरीर स्वस्थ रहनुका साथै व्यक्तित्व विकास हुने प्रमुख अतिथि समिउल्लाहले बताए । त्यस्तै उमेर समूहलाई लक्षित गरी खले ाइन े खले ल े किशारे एव ं यवु ाहरू खले प्िर त आकषिर्त हद“ु ा सभ्य समाजको निर्माणमा टेवा पुग्ने वक्ताहरूले बताएका थिए । कार्यक्रममा अखिल नेपाल पूmटबल सङ्घ जिल्ला कार्यसमिति बाराका उपाध्यक्ष क्यामुद्दिन अन्सारी, महासचिव शम्भु ठकुरी, सदस्य दिलबहादुर लामा, स्थानीय समाजसवे ी एकबहादरु श्रष्े ठ, अम्बिका चालै ागाइर्लं गायतल े मन्तव्य व्यक्त गरके ा थिए । अखिल नेपाल पूmटबल सङ्घ जिल्ला समिति बाराका अध्यक्ष राजेश गौतमको सभापतित्व सम्पन्न कार्यक्रमको सञ्चालक बेनी लामाले गरेका थिए । निजगढ युवा क्लब र बडहर्वा युवा क्लबबीच भएको प्रतियोगिताको पहिलो खेलमा ३–६ गोलअन्तरले बडहर्वा युवा क्लब विजयी भएको छ । विजयी क्लबबाट जर्सी नं. ८ का देवराज चौधरीले १५ औं मिनेटमा गोल गर्दै पहिलो खाता खोलेका थिए । सोही क्लबका जर्सी नं. ३ का जगदीश महतोले ३४, ४३, ४७ औं मिनेटमा गोल गरी ह्याट्रिक भने जर्सी नं. ९ का राजु चौधरीले ६० औं र जर्सी नं. ११ का विकास नेपालीले ८२ औं मिनेटमा खेलको अन्तिम गोल गरेका थिए । निजगढ युवा क्लबका जर्सी नं. ३ का विमल धामीले खेल शुरू भएको २४ औं मिनेटमा पहिलो गोल गरेका थिए । त्यसैगरी सोही क्लबका जर्सी नं. १० का सञ्जन क“ुवरले ४४ र ७४ औं मिनेटमा दुई गोल गरेका थिए । आजको खेलमा मुख्य रेफ्री कृष्णमणि चौधरी र सहायक रेफ्रीमा सानु मगर तथा रिजम आलम थिए । खेल शुरूस“गै परेको सिमसिमे माघे झरीमा दुवै टिमका खले ाडीहरू रुझ् द ै खले के ा थिए भन े खले पमे्र ी दशर्क हरू भिज्द ै अन्तिम समयसम्म खेल हेरी खेलाडीहरूलाई साथ दिएका थिए । आइतवार पहिलो खेल कलैया युवा क्लब र बधुवन युवा क्लबबीच दिउ“सो १ बजे हुनेछ भने दोस्रो खेल निजगढ युवा क्लब र रामपुर्वा युवा क्लबबीच दिउ“सो ३ बजे हुने स्थानीय आयोजक कमिटीका सदस्य कैलाश चौधरीले जानकारी दिए । जिल्लाभरिका १२ टिम समावेश हुने सो प्रतियोगिता निजगढ–४ कछडिया टाले का े खले मदै ानमा हद“ु छै ।